
Informasjon om oppstart av utviklingslag og kompetansebyggingsprogramm for trenere, vår 2022
Målet med programmet frem til sommeren er å tilby et program som kan inspirerer både trenere og svømmere til å jobbe med nye teknikker og ferdigheter. Fokus skal være på kroppsstilling og å bruke kroppen i både tekniske elementer/figurer, og koreografi.
Dette er en invitasjon til følgende:
Svømmere
Svømmere på FINA-nivå som har fått en gjennomsnittskarakter på 60 eller mer i en konkurranse i lag (fri eller teknisk), duett (fri eller teknisk), solo (fri eller teknisk) eller figurer. For lag gjelder det før trekk for mindre enn 8 svømmere. Disse vil bli trent av Heather Ames og Galina Stoltenberg.
Trenere
Alle trenere som har påbegynt minst én del av Trener 1- eller Synkroninstruktør-kurs. De kan ta med 1-2 svømmere hver på stjerne 4 nivå eller høyere for å jobbe med under trening. Hvis de har ikke svømmere på dette nivå eller ingen vil være med, kan de kom uten. Disse svømmerne må ha vist en interesse for å satse på idretten, ha bedre enn 80% oppmøte på trening og ville delta på ekstra trening.
Følgende datoer er satt av for trening som skal skje på kveldstid (17 -21) på Risenga bad (mer info kommer nærmere første trening):
- lørdag 19.02
- lørdag 26.03
- lørdag 23.04
- lørdag 21.05
- juni er ikke bestemt ennå
Ta med følgende utstyr:
- Strikk
- Flasker
- ankelvekter (hvis du har)
- Yogamatte
Vi ber trenerne om å sende en liste over hvilke svømmere som møter kravet og hvilke trenere som vil delta til heather.melanie.ames@gmail.com innen 10.02.
